W 2019 roku każda edycja biegu organizowana jest na dwóch dystansach 6 km + 30 przeszkód i 12 km + 50 przeszkód – (długość dystansu i ilość przeszkód w zależności od ukształtowania terenu może ulec zmianie).

W każdej edycji maksymalna ilość startujących to 400 zawodników/czek (200 na dystansie 6 km i 200 na dystansie 12 km)

Każdy bieg (6 km i 12 km) odbywa się w dwóch kategoriach: „Seria Prime” i „Seria Rookie”.   W każdej z serii startuje po 100 zawodników/czek.

            6 km

            „Seria Prime”   – 100 zawodników/czek

            „Seria Rookie” – 100 zawodników/czek

 

            12 km

            „Seria Prime”   – 100 zawodników/czek

            „Seria Rookie” – 100 zawodników/czek

 

Zawodnicy i zawodniczki „Serii Prime” walczą o nagrody przygotowane przez Organizatora i biorą udział w klasyfikacji punktowej obejmującej trzy edycje „Human Machine” w ciągu roku 2019 (więcej w zakładce Klasyfikacja)

Uczestnik może wystartować w dwóch biegach podczas tej samej edycji.

Trzech pierwszych zawodników w klasyfikacji Mężczyzn i trzy pierwsze zawodniczki w klasyfikacji Kobiet którzy zdobędą najwięcej punktów podczas trzech edycji „Human Machine” w „Serii Prime”otrzymają dodatkową Nagrodę Główną przygotowaną przez Organizatora.

Dodatkowo w „Serii Prime” na dystansach 6 km i 12 km nagradzani będą najlepsi uczestnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasyfikacja generalna biegu „Serii Prime” nie dubluje się z klasyfikacjami wiekowymi.

Zawodnicy i zawodniczki „Serii Rookie”  na 6 i 12 kilometrów biegną bez klasyfikacji punktowej w celu ukończenia biegu i jak największej radości i satysfakcji z podjętego wyzwania ;-) 

Każdy z Uczestników biegów przed startem otrzymuje pakiet startowy, a po przekroczeniu linii mety upominek potwierdzający fakt ukończenia zawodów (np. medal).

Każdy z Uczestników aby został dopuszczony do startu musi zaakceptować Regulamin „Human Machine” oraz wypełnić wszelkie niezbędne zgody na udział znajdujące się na stronie internetowej (zakładka Do pobrania) lub do pobrania w biurze zawodów w dniu rozgrywania danego biegu.